Technologia

Drukarnia Color-Print wyposażona jest w najnowsze offsetowe zespoły drukujące niemieckiego producenta KBA formatu B0 oraz B1.

Zakup nowej maszyny KBA 145 to kolejny krok w rozwoju firmy realizowany w 4 kwartale 2016 roku. Maszyna KBA 145 pozwala na druk konwencjonalny z lakierem w maksymalnym rozmiarze arkusza 145 x 106 cm dla podłoży do 1,2mm. Urządzenie wyposażono w innowacyjny system QualiTronic do in-linowego pomiaru koloru każdego drukowanego arkusza narzucający automatyczną korektę ustawień kolorystyki co 10 arkuszy. Dzięki funkcji LiveView każdy zadrukowywany arkusz jest wyświetlany w czasie rzeczywistym na głównej konsoli maszyny. Podczas pracy drukarze mają także możliwość obserwacji biegu arkusza w maszynie za pomocą kamer video. System KBA VariDry BLUE IR/TL suszy zadrukowywane arkusze promiennikami IR oraz nożami gorącego powietrza zmniejszając jednocześnie zużycie energii.

Maszyna KBA 105 pozwala na druk w maksymalnym rozmiarze arkusza 105 x 74 cm dla podłoży do 1,2mm. Posiada także możliwość zadrukowywania tektury falistej o grubości maksymalnej do 1,6 mm. Druk jest możliwy farbami konwencjonalnymi lub farbami UV z lakierami, na co powalają systemy suszenia KBA VariDry (IR/TL/UV) i dodatkowe lampy UV do suszenia pośredniego między agregatami, które można według wymagań odpowiednio zamieniać pozycjami. Maszyna ta posiada systemy kontrolno-pomiarowe takie jak ErgoTronic ColorDrive z funkcją ErgoTronic Lab oraz możliwością raportowania pomiarów ErgoTronic Quality Pass.

Dział druku wspiera nowoczesna introligatornia wyposażona w:
- gilotyny,
- falcerki,
- pełnoformatowe automaty do sztancowania,
- wielopunktowe składarko-sklejarki kartoników,
- linie szyjące do oprawy zeszytowej.